סדנה – רנסאנס לאמנות הדרמה

אנו משתמשים במילה רנסאנס (לידה מחדש, בצרפתית) ומדברים על חיים ומוות משום שבדרמה אין שום דבר יומיומי במובן של 'מוכר' או 'שגרתי', ובו בזמן היא עשויה מהחיים עצמם, במערומיהם, בהווייתם הפרועה והספונטנית, הלא-מתורבתת והבלתי-מאולפת.

בסדנה המיוחדת הזו, אירוע יוצא דופן מבחינת היקף הזמן והליווי המקצועי, נצלול אל תוך הטכניקות המעמיקות ביותר למשחק, נעקוב אחר הפעולה הדרמטית עד למקורותיה, למעיין הנסתר שבו היא נולדת וממנו היא נובעת, ונחקור את סודותיה בעזרת גדולי המחזאים.

האסכולה שבה נפעל ואותה נחקור היא אסכולת האֵטיוּד – דרכו של השחקן והלהקה אל עבר התפקיד וההצגה. האסכולה חוקרת את נוכחותו הבימתית החופשית של השחקן דרך אימפרוביזציה בתוך המבנה של טקסט דרמטי וחוקיו.

הטקסטים הדרמטיים שישמשו לעבודה בסדנה יימסרו למשתתפים זמן מה לפני תחילתה.

ג'ובאני לונגין

בוגר בית הספר לדרמה "פאולו גראסי" במילנו, ומסלול "Isola della Pedagogia" (2010-2013) להשכלה גבוה בתיאטרון בהנהלתו של המאסטר אנטולי וסלייב, ונציה. עמית מחקר בפרוייקט "Master’s in Res  idence", מעבדה בינלאומית לאמנויות הדרמה במכון גרוטובסקי בפולין שנמשכה שנתיים והגיעה לשיאה בחזרות פתוחות לקהל בפסטיבל "Fabrica Europa" בפירנצה, יוני 2013. מאז אוקטובר 2015 לוקח חלק גם במעבדותיו של פטר שטיין.

עוסק באמנויות לחימה ומדריך טריינינג אנרגטי לשחקנים, אותו למד מהמאסטרים איליה קוזין ואיבן קוטיק.

מהוגי ומייסדי Fuoco Alla Paglia .

השתתף בפרסומות רבות לטלויזיה האיטלקית. בתיאטרון שיחק בין השאר בהצגות: "הערב" מאת הרולד פינטר (בימוי: מאוריציו שמיט), "Miracolo" (בימוי: רועי מליח-רשף), "השקרן" מאת קרלו גולדוני (בימוי: אלסיו נרדין), "הרכבה" מאת לואיג'י פירנדלו (בימוי: אנטולי וסילייב), "אינטרמצו" ע"פ נובלות של צ'כוב (בימוי: בועז טרינקר), "קיין רויאל" (בימוי: ריטה פלוזיו), "על המוות, בלי להגזים" (בימוי: ריקרדו פיפה), "ריצ'רד השני" מאת שייקספיר (בימוי: פטר שטיין).

בועז טרינקר

בוגר הסטודיו למשחק "ניסן נתיב" (2004-2007) בת"א, ומסלול "Isola della Pedagogia" (2010-2013) להשכלה גבוה בתיאטרון בהנהלתו של המאסטר אנטולי וסילייב, ונציה. עמית מחקר בפרוייקט "Master’s in Residence", מעבדה בינלאומית לאמנויות הדרמה במכון גרוטובסקי בפולין שנמשכה שנתיים והגיעה לשיאה בחזרות פתוחות לקהל בפסטיבל "Fabrica Europa" בפירנצה, יוני 2013.

השתלם ב-Arta בתיאטרון השמש בפריז (2011).

כשחקן השתתף בפרסומות בטלויזיה ובאינטרנט. בתיאטרון: "צינורות" ע"פ סיפורי אתגר קרת בתיאטרון החאן (בימוי: אילן תורן), "שבת של שלום" מאת אהוד מאיר-עזריאל (בימוי: לילך סגל) ו-"תותי וטיטי" מאת ובבימוי אמנון זקוב ב-"צוותא", "הרכבה" מאת לואיג'י פירנדלו (בימוי: אנטולי וסילייב).

ביים ושיחק בהצגה "נולדו אשמים" מאת פטר זכרובסקי, "צוותא". ביים את "אינטרמצו" ע"פ נובלות של צ'כוב, "Ex-Fornace, Milano".

תירגם לאנגלית מחזות מאת רחל שור ואריאל ברונז. יצר את בלוג התיאטרון "האדם המשחק", את האתר "שייקספיר ושות'" ביחד עם דורי פרנס, וביחד עם מיכאל גורביץ' את אתר המחזות וההצגות שלו.

מאז 2014 מלמד ומביים במסגרת קולקטיב Fuoco Alla Paglia בונציה ומילנו. מאמן שחקנים ב- Comédie Française (פריז, 2016).

מסלול צופים

שני מקומות מיועדים עבור אנשי מקצוע שאינם שחקנים, או שאינם יכולים להשתתף במסלול הפעיל המלא ומעוניינים ללוות את העבודה. לצופים יתאפשר להיות נוכחים במהלך כל העבודה הדרמטית, ובמידה וייתאפשר גם לצפות בחלק מהטריינינג של השחקנים.

ההתחייבות במסלול זה היא למינימום נוכחות של 3 ימים.

תנאי קבלה: הגשת קורות חיים מקצועיים.

תשלום

מסלול פעיל – 700 ש"ח למשתתף.
מסלול צופים – 400 ש"ח למשתתף.

במקרה של ביטול עד ה-1.1.17 יוחזרו 2/3 מדמי ההרשמה.

מסלול פעיל

מיועד לשחקנים מקצועיים ובוגרי בתי ספר למשחק, או במאים/מחזאים המשתתפים כשחקנים. המשתתפים  יעבדו כ-5 ימים בשבוע, כ-6-7 שעות בכל יום מהבוקר ועד אחה"צ. הלו"ז המדוייק ייקבע ביחד עם המשתתפים. בנוסף יתבקשו המשתתפים להכין עבודות ביחידים ובזוגות מיום ליום. תתכן גם עבודה בבוקר יום שישי.

כל יום יתחיל עם סשן של טריינינג למשתתפים במסלול הפעיל. מספר המקומות במסלול 10-14.

תנאי קבלה: שלב (1) הגשת קורות חיים מקצועיים ותמונה. שלב (2) תאום ראיון ומונולוג במסגרת סדנה קבוצתית קצרה.

הרשמה

ההרשמה מתבצעת על ידי שליחת קו"ח ותמונה בצירוף פרטי יצירת קשר (שם, כתובת, מספר טלפון) באמצעות אימייל לכתובת israel@fuocoallapaglia.com.

הסדנה תתקיים בסטודיו ברח' סלמה בשכונת פלורנטין, ת"א.  פתיחת הסדנה מותנית במס' מינימום של נרשמים במסלול הפעיל.

קריאה מומלצת

עבור טבילה עמוקה יותר בטקסטים המהווים השראה לקיומה של הסדנה ולשיטת העבודה, אתם מוזמנים לבקר באתר 'האדם המשחק' (www.homoludens.co.il) ולעיין שם בתרגומים לכתביהם של גרוטובסקי, פירנדלו, אלשיץ ואחרים.

No Comments Yet

Comments are closed

Powered by keepvid themefull earn money